Історія

Понад 1000 років тому на горі, яка омивається річками Сула та її притокою - Великим Роменом, з'явилося селище, яке з роками стало містом купців та промисловців. Це наші славні Ромни.

Із розвитком торгівлі виникла потреба в залізничному сполученні. І в 1874 році був відкритий рух на Любаво-Роменській залізниці, що являла собою частку Південної залізниці. Залізнична станція Ромни розширялась, а з цим збільшувалась і кількість людей, які працювали на ній. Недалеко від міста з'явилось поселення залізничників - Новолозовка. Виникала потреба в поліпшенні умов життя робітників та їх сімей. І влітку 1938 року на Новолозовці був заснований дитячий заклад №27, який у своєму складі мав 2 самостійні структури: дитячі ясла та дитячий садок. А першими завідуючими були відповідно Михайлова Софія Михайлівна та Мусська Галина Сергіївна.

В дитячих яслах було дві різновікові групи, а в садку - чотири. При цьому працювала група цілодобового перебування дітей в дитячому закладі. Загальною кількістю в ті часи нараховувалось 135 дітей.

В роки Великої Вітчизняної війни дитячий заклад №27 не працював, але дивом його будівлі не постраждали від бомбардування фашистів, хоча й розташований поряд із стратегічними об'єктами - залізниці ю та водопостачальною баштою. У 1945 році, після Великої Перемоги, дошкільний заклад знову зустрів у своїх стінах маленьких господарів. Але працювати почали лише ясла. І завідуючою в ті важкі післявоєнні роки стала Жеребко Ганна Андріївна.

З кожним роком кількість дітей збільшувалась, тому виникла потреба замінити дерев'яну будівлю для ясельних груп новою. І в 1977 році будівники зводять новий двохповерховий цегляний корпус, розрахований на шість груп. В них знаходилось загалом 196 дітей.

Завідувала дитячим ясла-садком №27 ст.Ромни з 1977 року Чепель Євдокія Федорівна. Методичною роботою керувала вихователь з багаторічним стажем Марченко Олександра Миколаївна. Організаторами навчально-виховного процесу протягом багатьох років були такі педагоги як Росол Н.С., СадовськаВ.О., Пономаренко Л.І., старша медсестра Ченцова Г.Д., помічники вихователів Романенко Л.П., Орлянська Н.К., Мурка Л.В., праля Гулай О.П., бухгалтер Хоменко Г.Я. більшість з них мають почесне звання «Ветеран праці». Колектив дитячого садка №27 пишається тим, що протягом 25 років віддавала свою любов дітям з великої літери Рогожина Тетяна Андріївна, яка в 1982 році за свою бездоганну і сумлінну роботу отримала високу урядову нагороду - орден Дружби Народів.

З 1990 року на чолі дошкільного закладу стала музичний керівник Крутуха Валентина Олександрівна. Головною метою д/с було і залишається і на цей час задоволення потреб громадян у нагляді, догляді, оздоровленні, вихованні та навчанні дітей дошкільного віку.

У 2000 році Крутуха В.А., відпрацювавши понад 25 років у садку, передала «кермо» молодій, але вже достатньо досвідченій людині - Калузі Тетяні Олександрівні. А з 01.01.2001 року дитячий ясла-садок №27 ст. Ромни Південної залізниці прийнято в комунальну власність м. Ромни (рішення виконавчого комітету міської ради №219 від. 27.10.1999р.). і почав називатися дошкільним навчальним закладом №7 «Калинка», в якому виховується 156 дітей.