Часто батьки задають питання: «Ну, звідки взялась ця поведінка у дитини? Чому вона така балувана та неслухняна? Чому вона так часто хворіє?».

Забезпечуючи дитині правильне харчування, можливість перебувати на свіжому повітрі та різноманітну фізичну активність, батьки часто забувають про найголовнішу складову повноцінного розвитку дитини – психологічну рівновагу.

Здорова психіка дитини– це більше, ніж просто відсутність нервово-психічних розладів, це сукупність якостей та здібностей, які дозволяють їй безболісно адаптуватися у соціальному середовищі. Психічне здоров’я дітей уявляється як стан благополуччя, при якому кожна дитина може реалізовувати свій власний потенціал, справлятися з повсякденними задачами, продуктивно навчатися та виконувати суспільні і домашні обов’язки. Загальновідомо, що психічне здоров’я дитини залежить від оточуючого середовища, як на рівні сім’ї, так і на рівні суспільства.

Батьки об’єктивно не можуть впливати на суспільство та зробити його зручним та комфортним для дитини, але вони однозначно самі створюють ще більш важливий аспект для нормального розвитку дитини – атмосферу в сім’ї. Важливо створити у сім’ї здоровий простір стосунків між батьками, де дитину люблять та цінують, слухають та чують, направляють, дають знання, свободу вибору та виховують з урахуванням духовних цінностей. Цей простір і є «повітрям» для дитини. І тільки в цьому випадку ми можемо говорити про цілісне формування дитини в різних його аспектах: фізичне здоров’я та гармонійні взаємовідносини зі своїм внутрішнім світом та соціумом.

І навпаки, всі негаразди та суперечки між батьками позначаються перш за все на психологічному здоров’ї дитини. Хвороба – це її реакція на негативну, агресивну поведінку дорослих, а також спосіб привернути до себе увагу, якщо дитині її недостатньо. Слабкість характеру, відсутність сили волі, інтересу до життя та здатності до самореалізації, моральна деградація і т.п характеристики підлітків говорять тільки про те, що батьки в свій час щось упустили, а точніше їх поведінка, дії, думки призвели до таких проблем.

Крім того, наукові дослідження підтвердили, що величезний вплив має на подальше становлення особистості дитини період внутрішньоутробного розвитку. Мати – перший  Всесвіт для малюка! І за 9 місяців він отримує інформацію через відчуття матері. Він черпає і її тривогу, і хвилювання, стрес, відчуття любові та щастя. Любов та увага матері – найкращий захист навіть від найтяжчих негараздів. Дуже важливо стати не просто матір’ю та батьком, учителем, а стати другом для свого малюка, бути щирим та відкритим. Необхідно знаходити та розвивати у наших дітках таланти та здібності, адже так їм цікавіше буде жити і так вони зможуть успішно реалізовуватись. Розвиток таких психологічних якостей як самодисципліна, самоконтроль та самооцінка позитивно впливають на розвиток особистості дитини. Адже саме від нас, дорослих, залежить, як складеться доля кожної маленької людини, а, значить, і покоління цілого світу.

Діти – це наше майбутнє

І від того, який внесок ми зробимо в їхній розвиток, виховання, чи зможемо закласти поняття цінностей, таке майбутнє вони будуть створювати. Кожного разу, говорячи про те, що сучасна молодь деградує, задумайтесь – адже причини в нас самих! Саме доросле покоління власним прикладом, створеним ним рівнем життя, вихованням, телебаченням та іншими інформаційними системами, вплинуло на становлення своїх дітей.

На завершення хочеться побажати дорослим залишатися у душі дітьми, для кращого розуміння своїх дітей. Зробіть свій світ та світ своїх дітей більш добрим та барвистим. Частіше робіть сімейні яскраві свята. Наповніть свій дім світлом від дитячих посмішок та сміху!