Головним напрямком роботи закладу є еколого-валеологічна освіта дошкільників. Завдання та її зміст реалізуються через різні види діяльності. Для дитини основною діяльністю, в якій виявляється її творчість, є гра. Вона дає можливість розкрити коло виховних завдань і поєднати їх з поглибленням екологічних та валеологічних знань дітей.

В кожній групі нашого садочка організовані куточки пошуково-дослідницької  діяльності, де діти  пізнають невідоме та досліджують  його. Вся робота спрямована на розвиток в дітей самостійних суджень, цілісного бачення довкілля; на виховання відчуття радості від того, що їхнє "я" - то окрема частина цілого величезного світу, який їх оточує.

Пошукова діяльність дітей дошкільного віку під керівництвом вихователя створює широкі можливості для виховання в дітей інтересу до природи та розуміння її значення, а також сприяє формуванню основ екологічного світосприйняття, що актуальним в сучасному світі, отримані знання допоможуть дитині отримати систему знань про об'єкти неживої природи, їх взаємозв'язок та взаємозалежність. Важливо так організувати діяльність дітей, щоб через самостійні відкриття, розв'язання проблемних завдань,різноманітні дії з природними об'єктами, діти оволодівали новими знаннями, вміннями та навичками.