БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНА ІГРАШКА ГНОМ ПРИРОДОЛЮБ

БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНА ІГРАШКА

ГНОМ ПРИРОДОЛЮБ

Мета: розвивати та підтримувати стійкий інтерес до природи, її об’єктів, явищ. Формувати елементарний екологічний світогляд, розширювати уявлення про природу планети Земля, її ландшафт. Навчити орієнтуватися в природних зонах, характеризувати деякі з них. Формувати розуміння різноманітності тваринного світу, уміння розрізняти найпоширеніших  його представників. Прищеплювати навички природодоцільної поведінки, бажання взяти участь в природоохоронній діяльності.

ЗАВДАННЯ  ЗА ОСВІТНІМИ ЛІНІЯМИ

«Особистість дитини»:

·     Вчити диференціювати  поняття «безпечне» і «небезпечне , усвідомлювати важливість безпеки життєдіяльності .

·     Закріпити правила безпечного перебування в природі.

·     Формувати вміння відтворювати рухи тварин.

«Дитина в соціумі»:

·     Формувати вміння об’єднуватися в угрупування за інтересами та симпатіями.

·     Закріпити вміння діяти в команді, узгоджувати власні інтереси з колективними.

«Дитина у природному довкіллі»:

·     Розвивати та підтримувати стійкий інтерес до природи.

·     Закріпити знання дітей про те, що на Землі вода знаходиться у річках, озерах, морях, океанах, вода океанів і морів солона, а в річках і озерах переважно прісна; у воді живуть тварини, ростуть рослини; вода необхідна всім живим істотам.

·     Формувати уявлення про тварин: місце їхнього існування, облаштування житла, значення в природі та житті людей.

·     Закріпити особливості представників тваринного світу: зовнішньої будови, живлення, пересування, захисних функцій, поведінки.

·     Закріпити уявлення, що люди здійснюють природоохоронні заходи для збереження та відновлення рослин і тварин, які зникають.

·     Формувати уявлення про себе, як частину великого світу природи; про залежність власного здоров’я, настрою, активності від стану природи, її розмаїття і краси.

«Дитина у світі культури»:

·     Вчити сприймати мистецький твір з позиції краси, вирізняти його як естетичний.

·     Формувати вміння виявляти себе емоційно сприйнятливим та естетично чуйним цінителем, слухачем.

·     Сприяти розвитку емоційно-ціннісного ставлення до проявів естетичного в житті.

«Гра дитини»:

·     Формувати вміння усвідомлювати себе активним учасником ігрової діяльності.

·     Вчити дотримуватись норм та етикету спілкування у процесі гри.

«Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»:

·     Сприяти становленню загальних інтересів, допитливості як базової якості, розширювати

·     Закріпити лічбу в межах 10

·      Закріпити  кількісну та порядкову лічбу.

·     Удосконалювати вміння орієнтуватись в просторі.

«Мовлення дитини»:

·     Формувати вміння встановлювати контакт з дорослими та однолітками, привертати увагу до себе.

·     Навчати підтримувати запропонований діалог відповідно до теми.

·     навчати складати розповіді різного типу (описові, сюжетні і творчі).

·     Збагачувати словник антонімами, синонімами, омонімами, багатозначними словами.

·     Удосконалювати вміння розповідати про події з власного життя.

Методичні рекомендації щодо реалізації

багатофункціональної іграшки

Багатофункціональна іграшка призначена для дітей дошкільного віку. Гру можна розпочати зі знайомства з казковим гномом – мандрівником Природолюбом, який запрошує до захоплюючої подорожі різними природними зонами нашої планети.

У процесі читання необхідно демонструвати фігурки тварин, з якими діти зустрінуться під час перебігу сюжету. Таким чином це дасть змогу у веселій і захоплюючій формі збагатити уявлення дітей про тварин, їх особливості.

Під час гри вирішуються відразу декілька завдань. Варіативність їх дає можливість застосовувати цю багатофункціональну іграшку в роботі з дітьми різного віку.

Дітям молодшого віку пропонується просто гратися з тваринками  у довільній формі, але після гри слід звернути увагу на те, щоб кожна тваринка правильно «знайшла» свій дім. Можна запропонувати такі ігри:

·        «Назви хто це?»

·        «Принеси, що я назвала»

·        «Назви та розкажи»

·        «Де живе тваринка?»

·        «Ознайом ляльку з осередком природи» тощо.

Старшим дошкільнятам можна запропонувати ігри з більш складними завданнями різного змістового навантаження, а саме:

·        «Де чий дім?»

·        «А я ще знаю»

·        «Знайди помилку»

·        «Кого не стало»

·        «Що робити?»

·        «Відгадай за описом»

І як більш складні і творчі ігри:

·        «Плутаниця»

·        «Чарівне перенесення» тощо.