ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА

• Не «виховуйте» дитину, якщо у вас поганий настрій.
  • Чітко визначьтеся, що ви хочете від своєї дитини (поясніть їй це), а також довідайтеся про те, що вона думає з цього приводу.
  • Дайте малюку можливість бути самостійним, не намагайтеся контролювати кожен його крок.
  • Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи його пошуку.
  • Розглядайте разом із дитиною її правильні й неправильні, доречні й недоречні кроки до поставленої мети.
  • Не пропустіть момент, коли будуть досягнуті перші успіхи.
  • Вкажіть малюкові на допущену помилку, щоб він осмислив її.
  • Оцінюйте вчинок, а не особистість дитини. Пам'ятайте: сут­ність людини та її окремі учинки — різні речі.
  • Дайте дитині можливість відчути (через посмішку, дотик), що ви співчуваєте їй, вірите в неї, незважаючи на її помилку.
  • Дитина має знати: якщо їй важко в емоційному плані, то не­обхідно йти додому. Домашній комфорт, добре й ласкаве слово рідних завжди допоможуть.
  • Кращий спосіб зняття нервового напруження — фізичне навантаження (фізкультура, фізична робота). Якщо в дитини по­ганий настрій, пограйтеся з нею на свіжому повітрі в рухливі ігри (футбол, волейбол, теніс) або залучіть до роботи на городі, в саду, на клумбах. Гра зі свійською твариною також заспокоює нервову систему.
  • Виховання — це послідовність дій.
  • Вихователь має бути вимогливим, але добрим.
  • Батьки — це вчителі найважливішої школи на світі — школи становлення особистості, де немає вихідних і канікул. Найваж­ливіше для дитини — гармонія взаємин між членами родини, позитивний психологічний клімат, пріоритет духовних цінностей, високий рівень культури.
  • Пам'ятайте, що дитина — це дзеркало своїх батьків. Як у краплі води відбивається сонце, так і в дітях відбивається духов­не багатство мами й тата. Робіть усе, щоб дитинство й майбутнє ваших дітей було прекрасним. Любові та взаєморозуміння, успіхів і щастя вам і вашим дітям!