ЧОМУ УЧАСТЬ У ГУРТКАХ ЗАВЖДИ ЦІКАВА ДЛЯ МАЛЯТ?

• навчання будується не на інформаційно-знаковому змісті, а на дитячому — цікавому і емоційно-ціннісному для кожної дитини;
  • практика та особистий досвід дітей випереджають оволодіння теоретичними та практичними знаннями, тим самим викиікають живу потребу в них, а отже — зацікавленість в навчанні;
  • можливості для експериментування з різними матеріалами, інструментами, з художніми творами і музикою, вибору способів створення образу, засобів художньої виразності;
  • комфортні умови, розкута увага відучають від механічного копіювання, стимулюють до творчості;
  • керівництво дитячою діяльністю здійснюється на підставі співпраці (визнання цілей і задач самої дитини, спроможність стати на її позицію, разом з нею досягти необхідного результату).

Вільний пошук задумів, матеріалів, забезпечує високий творчий потенціал, привносить у діяльність дітей різноманітність і новизну.  Варіативна складова змісту дошкільної освіти визначається дошкільним навчальним закладом з урахуванням індивідуальних освітніх запитів дітей та  побажань батьків або осіб, які їх замінюють. Гурткова робота спрямована на задоволення потреб та інтересів дітей до певного виду діяльності, виявлення та розвиток у них загальних та спеціальних здібностей. Зміст роботи реалізується відповідно до парціальних програм, схвалених МОН України.

Отже, вся ця робота направлена на  створення сприятливих умов для повноцінного та гармонійного розвитку особистості дитини.

Гурткова робота в дошкільних навчальних закладах стає дедалі популярнішою, складаючи невід’ємну частину освітнього процесу.  Проблема своєчасного виявлення інтересів, здібностей і на­хилів дітей, формування творчих засад уже з перших років життя дитини нині вкрай актуальна.

Усі освітні послуги  безоплатні. Гурткова робота допомагає розкрити  творчий потенціал  кожної  дитини,  стимулювати  креативний  розвиток  дошкільників.

У 2023/2024 навчальному році в Роменському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №7 "Калинка" на безплатній основі працюють такі гуртки: